2020 Total Body Championships Overall

MEN'S
BODYBUILDING

OVERALL WINNER
 BRADLEY BRAYLOCK
SUPER HEAVYWEIGHT (1)
1. DUSTY SMITH
HEAVYWEIGHT (2)
1. DAN LAWSON
2. ANDY THOMASTON
HERO (3)
1. EDWARD LEE
2. MICHAEL HATCH
3. DUSTY SMITH
LIGHT HEAVYWEIGHT (7)
1. COREY BECKER
2. EDWARD LEE
3. MATT BURTTRAM
4. DERRICK HANNAH
5. JEREMY MOFFITT
6. MICHAEL HATCH
7. RICKY SINGLETON
MIDDLEWEIGHT (4)
1. BRADLEY BRAYLOCK
2. CHRIS HARDAWAY
3. BART TOMPKINS
4. HUNTER BEVERLY
LIGHTWEIGHT (1)
1. LESLIE CLIBURN
MR. TUPELO (5)
1. JOHN HANNAFORD
2. JEREMY MOFFITT
3. BART TOMPKINS
4. MICHAEL HATCH
5. DUSTY SMITH
NOVICE HEAVYWEIGHT (5)
1. JOHN HANNAFORD
2. DERRICK HANNAH
3. JEREMY MOFFITT
4. MICHAEL HATCH
5. DUSTY SMITH
NOVICE LIGHTWEIGHT (1)
1. LESLIE CLIBURN
NOVICE MIDDLEWEIGHT (2)
1. BART TOMPKINS
2. LARRY HOOD
TRUE NOVICE (1)
1. DUSTY SMITH
MASTERS OVER 35 HEAVYWEIGHT (2)
1. EDWARD LEE
2. DERRICK HANNAH
MASTERS OVER 35 LIGHTWEIGHT (1)
1. LARRY HOOD
MASTERS OVER 40 HEAVYWEIGHT (5)
1. DERRICK HANNAH
2. JEFF DAVIDSO
3. ROBERT MCADORY
4. ANDY THOMASTON
5. MICHAEL HATCH
MASTERS OVER 40 LIGHTWEIGHT (2)
1. CHRIS HARDAWAY
2. LARRY HOOD
MASTERS OVER 50 (3)
1. DAN LAWSON
2. ROBERT MCADORY
3. LARRY HOOD
MASTERS OVER 60 (3)
1. DAN LAWSON
2. RICKY SINGLETON
3. LARRY HOOD


FIGURE

OVERALL WINNER
 JESSICA HAYMAN
CLASS A (7)
1. JESSICA HAYMAN
2. MEAGAN SLOKE
3. LEAH HOLMES
4. LEILA DANIELS
5. JOAN SKIPPER
6. MCKYLIE DAVIDSON
7. SUZANNE EDINGTON
CLASS B (4)
1. TIFFANY HAMILTON
2. DENISE BERTRAND
3. SANDRA HOWARD
4. ANGELA BALDWIN
CLASS C (3)
1. NATALIE CHAPMAN
2. AMANDA KILPATRICK
3. MICHALLA CARROLL
MS. TUPELO (1)
1. SUZANNE EDINGTON
NOVICE (5)
1. MEAGAN SLOKE
2. LEAH HOLMES
3. MCKYLIE DAVIDSON
4. MICHALLA CARROLL
5. SUZANNE EDINGTON
TRUE NOVICE (2)
1. MEAGAN SLOKE
2. ANGELA BALDWIN
MASTERS OVER 35 CLASS A (3)
1. LEAH HOLMES
2. JOAN SKIPPER
3. SUZANNE EDINGTON
MASTERS OVER 35 CLASS B (6)
1. TIFFANY HAMILTON
2. NATALIE CHAPMAN
3. AMANDA KILPATRICK
4. DENISE BERTRAND
5. SANDRA HOWARD
6. ANGELA BALDWIN








WOMEN'S BODYBUILDING

1. BRANDI BEAUDETTE
2. AMANDA STRICKLAND
3. LAYLA HANNAH

MASTERS OVER 35 (1)
1. LAYLA HANNAH

BIKINI

OVERALL WINNER
 NATALIE O'NEAL
CLASS A (4)
1. NATALIE O'NEAL
2. LEILA DANIELS
3. ANNA WALENDZIK
4. JENNIFER SMITH
CLASS B (1)
1. MEGAN FERRIS
CLASS C (6)
1. ALEXANDRIA YODER
2. AMANDA FONTENOT
3. BRIDGET BROOKS
4. GRACE HARVISON
5. TRINITY LAHTI
6. SAMONE DODSON
CLASS D (2)
1. MICA JOINER
2. SAMANTHA WRAY
MS. TUPELO (1)
1. JENNIFER SMITH
NOVICE CLASS A (3)
1. MEGAN FERRIS
2. ANNA WALENDZIK
3. JENNIFER SMITH
NOVICE CLASS B (6)
1. ALEXANDRIA YODER
2. AMANDA FONTENOT
3. TRINITY LAHTI
4. RACHEL DEER
5. SAMONE DODSON
6. SAMANTHA WRAY
TRUE NOVICE (2)
1. ANNA WALENDZIK
2. SAMANTHA WRAY
MASTERS OVER 35 (5)
1. AMANDA FONTENOT
2. TRINITY LAHTI
3. SAMANTHA WRAY
4. MICA JOINER
5. JENNIFER SMITH
MASTERS OVER 40 (4)
1. AMANDA FONTENOT
2. TRINITY LAHTI
3. RACHEL DEER
4. SAMANTHA WRAY



WOMEN'S PHYSIQUE

OVERALL WINNER
 BRANDI BEAUDETTE

CLASS A (3)
1. JOAN SKIPPER
2. IVONNE CORNEJO
3. AMANDA WILLIAMS

CLASS B (3)
1. BRANDI BEAUDETTE
2. AMANDA STRICKLAND
3. LAYLA HANNAH

MASTERS OVER 35 (3)
1. JOAN SKIPPER
2. LAYLA HANNAH
3. AMANDA WILLIAMS

MEN'S PHYSIQUE

OVERALL WINNER
 COREY BECKER
CLASS A (2)
1. NICHOLAS JOHNSON
2. ELISHA MONDY
CLASS B (3)
1. COREY BECKER
2. CATERIOUS SIGGERS
3. VICTOR SWANIER
CLASS C (6)
1. JAMES WILLIAMS
2. MARCUS THOMAS
3. STORMEY DUNCAN
4. NATHAN GAILLARD
5. ZACK BARNARD
6. MICHAEL HOLLEY
CLASS D (7)
1. RYAN THOMPSON
2. QUAN OSBORNE
3. MICHAEL MARTIN
4. DYLAN BOOKER
5. DELBRICO SLAUGHTER
6. KEVIN ROBERTS
7. ELINZO JONES
MR. TUPULO (3)
1. NATHAN GAILLARD
2. STEPHEN HENSON
3. LARRY HOOD
NOVICE CLASS A (2)
1. ELISHA MONDY
2. KAGEN MCKINNEY
NOVICE CLASS B (4)
1. CATERIOUS SIGGERS
2. DYLAN BOOKER
3. MICHAEL HOLLEY
4. STEPHEN HENSON
NOVICE CLASS C (3)
1. RYAN THOMPSON
2. DELBRICO SLAUGHTER
3. KEVIN ROBERTS
TRUE NOVICE CLASS A (1)
1. KAGEN MCKINNEY
TRUE NOVICE CLASS B (5)
1. QUAN OSBORNE
2. MARK DRONET JR.
3. ELINZO JONES
4. MICHAEL HOLLEY
5. STEPHEN HENSON
MASTERS OVER 35 CLASS A (1)
1. VICTOR SWANIER
MASTERS OVER 35 CLASS B (5)
1. MARCUS THOMAS
2. MARK DRONET JR.
3. DELBRICO SLAUGHTER
4. KEVIN ROBERTS
5. ZACK BARNARD
MASTERS OVER 45 (3)
1. MICHAEL MARTIN
2. MARK DRONET SR
.
3. LARRY HOOD

MEN'S CLASSIC PHYSIQUE

OVERALL WINNER
 COREY BECKER
CLASS A (6)
1. BRADLEY BRAYLOCK
2. NICHOLAS JOHNSON
3. JEFF MOLLETTE
4. MITCH HOLMES
5. HUNTER BEVERLY
6. LESLIE CLIBURN
CLASS B (5)
1. COREY BECKER
2. DAVID REAMEY
3. HARLAND JONES
4. NATHAN GAILLARD
5. GEORGE MANDUJANO
CLASS C (3)
1. TAYLOR LAND
2. TONY HESTER
3. TYE WASHINGTON
COLLEGIATE (1)
1. HUNTER LITTLE
MR. TUPELO (2)
1. NATHAN GAILLARD
2. TYE WASHINGTON
NOVICE CLASS A (4)
1. MITCH HOLMES
2. HARLAND JONES
3. LESLIE CLIBURN
4. NATHAN GAILLARD
NOVICE CLASS B (2)
1. JOHN HANNAFORD
2. TAYLOR LAND
TRUE NOVICE (3)
1. TYE WASHINGTON
2. GEORGE MANDUJANO
3. HUNTER LITTLE
MASTERS OVER 35 (1)
1. MITCH HOLMES
MASTERS OVER 40 (1)
1. TONY HESTER

WELLNESS

OVERALL WINNER
 CAMESHA WILLIAMS
CLASS A (5)
1. CAMESHA WILLIAMS
2. GERALDINE HEBERT
3. NICOLE SWICKLE
4. MCKYLIE DAVIDSON
5. SUZANNE EDINGTON
CLASS B (2)
1. BRIDGET BROOKS
2. GRACE HARVISON
MS. TUPELO (1)
1. SUZANNE EDINGTON
NOVICE CLASS A (5)
1. CAMESHA WILLIAMS
2. KAYLA MCMORISE
3. GERALDINE HEBERT
4. NICOLE SWICKLE
5. SUZANNE EDINGTON
NOVICE CLASS B (1)
1. ANGELA WILLIAMS LOVE
TRUE NOVICE (2)
1. KAYLA MCMORISE
2. NICOLE SWICKLE
MASTERS OVER 35 (2)
1. ANGELA WILLIAMS LOVE
2. SUZANNE EDINGTON